Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reklama
DigiZone.cz > Aktuality > Televizní noviny: Od 1. září už v Domažlicích nebude možné sledovat Novu v analogu

Televizní noviny: Od 1. září už v Domažlicích nebude možné sledovat Novu v analogu

21. 6. 2007 21:00 - Jan Kálal
TV Nova logo

Digitalizace se dnes dostala do hlavních zpravodajských relací České televize i televize Nova. V reportáži "TV Nova podporuje digitalizaci" Michala Sochora a Pavlíny Polatové zaznělo: "Digitální vysílání Novy pokrývá už 36 procent ČR. Po zahájení digitálního vysílání v Ústí nad Labem v červenci to pak bude už polovina republiky. Domažlice jsou jedním z těchto míst. Od 1. září už tu nebude možné sledovat Novu v analogu." Televize tak potvrdila, že vypne na konci prázdnin svoje analogové vysílání. V příspěvku přitom nezazněla podmínka, že minimálně 55 procent domácností na Domažlicku musí mít v den vypnutí analogu doma set-top-box.

Televizní noviny také představily digitalizační spot Novy, ve kterém vystupují moderátoři Markéta Fialová a Karel Voříšek, kteří dnes shodou okolností zprávy uváděli. Jejich zpravodajský výstup přeruší zruba sedmisekundové zrnění končící textem: "Ani my nechceme, abyste přišli o signál TV Nova." Po něm se modetároři vrátí a doporučí divákům, ať digitalizují. "S tím, jak bude digitalizace postupovat, se bude podobná kampaň objevovat ve vysílání naší televize i v dalších částech České republiky," řekl na konci příspěvku v Televizních novinách Michal Sochor.

Události představily digitální vysílání v reportáži "Novela mediálních zákonů". Pavla Renčínová a Jakub Linka se tu soustředili na nově vzniklou Koalici pro digitální TV a její podporu pro mediální legislativu, došlo ale i na zmínky o vypínání domažlického analogu. V závěru reportáže Jakub Linka udělal chybu, když prohlásil: "K vypnutí analogového vysílání na celém území České republiky by podle současných plánů Ministerstva vnitra mělo dojít nejdříve 31. prosince 2012." K úplnému vypnutí má přitom podle aktuálního textu digitální novely dojít nejpozději v uvedeném termínu.

Na Primě neznaznělo včera ani dnes o digitalizaci ani slovo. Domažlické vypínání analogu se Primy zatím ale netýká - dosud tu digitálně vůbec nevysílá. Do multiplexu ke čtyřem programům České televize a k Nově se už nevejde a vysílání v jiné síti by si zase musela platit sama. Jiným stanicím, které by ji tady mohly doprovodit, totiž zatím scházejí platné licence. Signál Primy na Domažlicku přitom paradoxně patří podle ohlasů místních diváků mezi subjektivně nejhorší z celé čtyřky analogových programů.

TELEVIZE O DIGITALIZACI:
Televizní noviny na Nově
Události na České televizi

Názory

Zaujalo vás téma? Máte k němu co říct? Přidejte svůj názor.

Datum: 21. 6. 2007 21:59 Nový
Vložil: Štěpán
Titulek: Anal OFF
ANO, potvrzuji že jsem viděl v hlavních televizních novinách v 19:30 informaci o vypínání analogové Novy. I tam ukázali ten video spot jak bude vypadat - no nic moc. Mohlo by to být lepší. Hlavně že už se vůbec něco děje dál. Zmínily se i o zapnutí Ústí n/L. Tak jsem se až tak nemýlil v minulé zprávě o možném vypnutí. Obchodníci z Domažlicka těšte se - budete mít kšeft!
Odpovědět Ohodnoťte: Palec doluPalec nahoru Nahlásit jako spam!
Datum: 22. 6. 2007 8:36 Nový
Vložil: ebear
Titulek: Opravdu je to chyba? (celé vlákno)
Opravdu si myslite, ze reporter NOhY Jakub Linka udelal chybu? Obzvlast, kdyz ma NOhA licenci do 2017?
Odpovědět Ohodnoťte: Palec doluPalec nahoru Nahlásit jako spam!
Datum: 22. 6. 2007 9:10 Nový
Vložil: Katoda
Titulek: Re: Opravdu je to chyba? (celé vlákno)
Čtete nepozorně. Píše o "Událostech" a tedy redaktorech ČT, ne Novy.
Odpovědět Ohodnoťte: Palec doluPalec nahoru Nahlásit jako spam!

Sledování názorů

Zasílání upozornění na nové názory je dostupné jen registrovaným uživatelům.

Prosím, přihlašte se a nebo se zaregistrujte.

Přehled názorů

Nastavení kvality: Vlastní Vše 2 3 4 5 6 7 8 9
Anal OFF Štěpán 21. 6. 2007 21:59
Opravdu je to chyba? ebear 22. 6. 2007 08:36
└  Re: Opravdu je to chyba? Katoda 22. 6. 2007 09:10
Zobrazit kvalitníZobrazit všePřidat

Další informace

Reklama

Reklama

Najdi si práci v IT!
Zajímá tě oblast IT, digitalizace či nových technologií? Máš chuť v tomto perspektivním oboru pracovat? Aktuální přehled volných pozic najdeš v nové kariérní sekci portálu Jobpilot.cz na serveru DigiZone.cz.

DigiZone.cz (www.digizone.cz), vše o digitálním vysílání. ISSN 1801-4933

Copyright © 2005–2008 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Powered by Linux.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář